DJ Hlava

About me

Hlava začal s djingem v rozmezí roku 2007 a 8, zájem o hraní v něm vzbudili přátelé jeho otce, jako Dj A.L.I, Babylon Rocker, Papa Pot, Lucky Dub a nebo Suppafly a Mr. Angel. Od některých z nich získal pár prvních vinylů a na další si vydělával brigádou. Od listopadu 2007 trénoval v baru Lalibela v Praze, koncem března 2008 měl v tomto baru první večerní set. 

Koncem léta 2008 založil spolu s Alim uskupení Super Playboys a hráli spolu po barech jako Shadow Azyl, Wakata, Cross Club, Palác Akropolis.

17. Dubna 2009 A.L.I. podlehl nádoru, pro Hlavu to byla obrovská rána, jelikož pro něj Ali představoval staršího bratra.

13. Května 2009 hrál v Roxy na benefiční akci za Aliho, kde také vystoupili všichni, kteří jej znali a nějak je ovlivnil, od Indy a Wich, PSH, Supercroo, Moja Reč, po Prago Union, Babylon Rockera nebo Missy M, Tea a Major Pirate.

Roku 2009 si Hlava poprvé zahrál na festivalu Real Beat, Mighty Sounds a nebo Hip Hop Kemp, na kterém od té doby nechybí jediný ročník.

Koncem roku 2009 jej uchvátila elektronická hudba jako breakbeat, bassline, electro, ale nejvíce dubstep a jeho dlouhé řezavé wobbly a táhlé bassy, v kterých se skrývá spousta energie a on se z toho radostí může zbláznit. Také se stal residentem klubu Chapeau Rouge Prague.

20. Dubna 2010 předskakoval a následně i hrál na afterparty na Boombox party v Lucerna Music Baru, kde jakožto headliner vystupovali La Coka Nostra.

V Září 2010 pořádal s Matta Harri benefiční festival Keep It Real na kopci Parukářka v Praze na podporu boje proti rakovině a také jakožto vzpomínkovou akci na Aliho, vystoupili zde např. Prago Union, James Cole, Vladimir 518, Dj Wich a nebo Beatburger Band a další...

V zimě 2011 Chapeau Rouge otevřelo nově skolaudované 3tí patro a Hlava začal tedy jednat s vedením o dubstepovém residentním mejdanu, což mu vyšlo, nejdříve získal na Prosinec 2011 všechny pondělky, jelikož se jim dařilo, tak po následné dohodě se v lednu přešlo na středy a začala středeční akce WED BASS na kterou je vždy vstup zdarma. Za tu dobu co běží na ní hrálo spousta českých a zahraničních djs a producentů, od dubstepu, přes dnb, electro a trap.

V Březnu 2013 rozjel s Low Tactem a MagNetem novou akci Bass Drop,
která se rychle rozjela a dala možnost založení celého uskupení Bass Drop
ve kterém působí spousta djs, producentů, grafik a nebo fotograf.
Stala se také residentní nocí Chapeau Rouge, na které vystoupili jména
jako: Caspa, Funtcase, 50 Carrot, Cookie Monsta, Hassassin, Sponge Bandits,
Droid, Skelecta, Young D, Efflex, Gh0sh, Villain, Document One, Skalp, Martz,
Trampa, London Nebel, Le Lion, Bundat, Kahlil, Allmost, The Greys, Genetix,
Vermin, MuK, Mr. Boogie nebo Wonkap

V letech 2014-2016 měl také Bass Drop vlastní stage na pár festivalech např. Let It Roll..

Během let 2014-2015 hrál jako support např. pro I Am Legion (Forreign Beggars a Noisia) v Roxy,
Borgore v Meet Factory, Roksonix ve Storm Club, Datsik, Cyberpunkers a další.
Koncem srpna 2016 supportoval samotného SKRILLEXe v Pražské hale Pragovka.

Více info najdeš na fb DJ HLAVA, WED BASS a nebo BASS DROP.